Mlekiem chcą leczyć koronawirusa

Czy na koronawirusie w branży rolno–spożywczej można zarobić? Okazuje się, że tak. W okresie pandemii pojawiały się osoby, które oferują produkt nazywany ,,mlekiem leczącym COVID – 19’’. Jak się dowiedzieliśmy, za litr tej ,,leczącej’’ substancji trzeba zapłacić 100 złotych.  No cóż, na zdrowiu nikt nie będzie przecież oszczędzał. Ofiarą oszustów padają najczęściej osoby starsze, które jak wiemy, są szczególnie narażone na zakażenie.

Żaden producent i przetwórca mleka nie jest związany z tą haniebną próbą oszustwa ludzi w trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się dziś cały świat. Polska Izba Mleka apeluje i prosi wszystkich, którzy mieli już kontakt z takimi oszustami albo mają wiedzę o takich zdarzeniach o przekazanie informacji na ten temat Policji – informuje Agnieszka Maliszewska, dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka.

Organizacje skupiające polskich producentów i przetwórców mleka zapewniają, że mleko pochodzące od polskich rolników, a następnie przetwarzane w polskich mleczarniach, jest najwyższej jakości oraz w pełni bezpiecznym produktem żywnościowym.
– Mleko, jak i produkty z niego wytwarzane mogą spożywać wszyscy bez względu na wiek. COVID nie przenosi się za pośrednictwem żywności i polskie mleko oraz produkty mleczarskie są bezpieczne – zapewnia Maliszewska.

Pij Mleko, a będziesz wielki – zachęcał przed laty znamy koszykarz Marcin Gortat. My dodajemy, pamiętaj, aby pochodziło ono od krowy z polskiej zagrody a nie z laboratorium.

Autor: Samuel Skrzysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności