reklama
baner KUHN
reklama
Baner Yara
reklama
Baner Agroecopower
reklama
baner BASF
reklama

Czy będziemy doić karaluchy?

Międzynarodowa Unia Krystalografii orzekła, że mleko karalucha jest czterokrotnie bardziej pożywne i bogate w białka i witaminy z grupy B niż mleko krów. Wiemy już, że niedługo będziemy jeść owady, więc czy będziemy również doić karaluchy?

reklama
Baner Osadkowski
reklama
baner stihl

Jak informuje dziennik La Razon naukowcy zastanawiają się, w jaki sposób dobrać się do mleka wytwarzanego przez… karaluchy. To wszystko w związku ze stwierdzonym faktem, że owe mleko jest wielokrotnie bardziej pożywne niż mleko krów.

Oczywiście, dojenie karalucha nie wydaje się zbyt wykonalne: pomijając to, że najpierw trzeba czekać 40 dni, aż samica karalucha zacznie laktację, potem trzeba ją zabić i dostać się do worka, w którym znajdują się kryształki mleka, to trzeba by wycisnąć 20 takich diploteras (nazwa naukowa), aby wyprodukować mililitr mleka (czyli tysiąc karaluchów na sto gramów).

reklama
Baner Sumiagro
reklama
Baner Corner
reklama
baner kioti

Dlatego naukowcy z Instytutu Biologii Komórek Macierzystych i Medycyny Regeneracyjnej w Indiach postanowili sprawdzić, czy uda się uzyskać je w sposób laboratoryjny, czyli poprzez zsekwencjonowanie genów odpowiedzialnych za wytwarzanie kryształów białka w mleku karalucha.

reklama
baner bayer
reklama
Baner Samasz
reklama
baner MChale

Jeśli naukowcom uda się wyhodować siarę owadów w probówce (jak ma to już miejsce w przypadku wołowiny i kurczaka), to wystarczy potem zaserwować ją za pomocą drukarek 3D i tyle.

reklama
baner MChale
reklama
reklama
baner agrosimex
reklama
baner mandam

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI