fbpx
Strona głównaCenyRynek mlekaI Łódzki Festiwal Mleka 2022

I Łódzki Festiwal Mleka 2022

Organizowany przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi „Łódzki Festiwal Mleka” odbędzie się 10 lipca 2022 roku. To nowe wydarzenie na stałe ma zagościć w kalendarzu najważniejszych imprez województwa łódzkiego i stać się okazją do spotkań tysięcy rolników, przedsiębiorców, konsumentów, ekspertów, przedstawicieli jednostek naukowych, jednostek samorządu terytorialnego i władz rządowych.

Co roku festiwal zagości w innym miejscu regionu. Tegoroczna edycja odbędzie się w Zduńskiej Dąbrowie na terenach zielonych przyległych do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej, położonego przy drodze krajowej 92, w powiecie łowickim. Wydarzenie jest realizowane pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz JM Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Festiwal ma być przestrzenią wymiany wiedzy i doświadczeń dla hodowców, producentów i przetwórców z branży mleczarskiej. Stąd w programie znajdą się prezentacje maszyn i urządzeń, nowinek technologicznych, innowacyjnych rozwiązań, szkolenia, panele czy rozmowy z ekspertami. Łódzka branża mleczarska znajduje się w czołówce kraju pod względem ilości produkowanego mleka, posiada największą ilość mleczarni, które co roku zdobywają szereg nagród za jakość swoich produktów oraz innowacyjne formy produkcji. Ważnym elementem tej części programu będzie możliwość zaprezentowania oferty zagranicznym delegacjom handlowym z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

Celem wydarzenia jest także promocja mleka i produktów mlecznych wśród szerokiego grona odbiorców, dlatego aktywnościom edukacyjno-biznesowym towarzyszyć będzie bogaty program kulinarny i artystyczno-rozrywkowy.

Festiwal został zaplanowany w kilku strefach:

  • wystawienniczej, gdzie zaprezentowane zostaną maszyny i urządzenia rolnicze, producenci pasz i nawozów, produkty mleczarni, dania przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, rękodzieło, a także pozostałe formy twórczości ludowej,
  • konferencyjnej, na którą złożą się prelekcje i prezentacje,
  • cateringowej z szerokim wyborem dań,
  • administracyjnej, umożliwiającej spotkania z przedstawicielami instytucji współpracujących z branżą rolniczą,
  • mleczarska – w której pod okiem znanych kucharzy wystawi się blisko 50 KGW, walczących o cenne nagrody w konkursie kulinarnym,
  • artystyczno-rozrywkowej – koncerty gwiazd polskiej estrady, atrakcje dla dzieci w tym dmuchany plac zabaw oraz wesołe miasteczko.

Patronem medialnym wydarzenia będzie portal i gazeta WRP.

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.