fbpx
Strona głównaWiadomościUkraińskie Krajowe Forum Rolnicze (UNAF) członkiem Copa - Cogeca

Ukraińskie Krajowe Forum Rolnicze (UNAF) członkiem Copa – Cogeca

Ukraińskie Krajowe Forum Rolnicze (UNAF), reprezentowane przez dyrektorkę Mariię Dudikh zostało 9 marca przyjęte w poczet członków największej unijnych  organizacji rolniczych – Copa i Cogeca.

– Możliwość powitania was w naszej rolniczej rodzinie Copa jest dla nas wielkim zaszczytem. Członkowie Copa i Cogeca podjęli tę decyzję jednogłośnie i w rekordowym tempie. Zważywszy na aktualną sytuację jest to decyzja symboliczna i przepełniona emocjami. Chcemy w ten sposób oficjalnie pokazać, że wspieramy was w gehennie, którą przechodzi wasz kraj. Jesteśmy świadomi waszego zaangażowania. Obrazy docierają do nas każdego dnia. Jako przewodnicząca Copa, a także jako osoba prywatna, chcę uroczyście potwierdzić naszą solidarność z ludem Ukrainy, a także z wami – ukraińskimi rolnikami – mówi Christiane Lambert, przewodnicząca Copa.

– Pragnę przekazać ukraińskiej społeczności rolniczej  najszczersze wyrazy solidarności ze strony europejskiego ruchu spółdzielczego. Postrzegamy napaść na wasz kraj jak agresję skierowaną przeciwko nam. Gdy widzimy rodziny opuszczające swoje wsie i domy, czujemy, jakby to były nasze rodziny. Gdy widzimy, jak te rodziny te są zmuszone się rozdzielić i uciekać, traktujemy je jak naszych rodaków. Nie jesteście sami. Jesteśmy z wami i pomożemy wam w każdy możliwy sposób – dodaje Ramón Armengol, przewodniczący Cogeca.

Mariia Dudikh, dyrektorka UNAF niezależnie od sytuacji, w jakiej znaleźli się jej rodacy i ukraińscy rolnicy w pełni zobowiązała się do pracy w ramach Copa i Cogeca. W trakcie wirtualnego spotkania członków Copa – Coga  Dudikh przedstawiła  też swoje obawy dotyczące bezpieczeństwa żywnościowego w Ukrainie i na całym świecie wynikające z trwającego konfliktu, który uniemożliwia ukraińskim rolnikom normalne prowadzenie upraw. Dyrektorka UNAF omówiła również szereg trudności, z którymi aktualnie zmagają się ukraińscy rolnicy, a mianowicie brak paliwa i materiału siewnego oraz innych środków produkcji niezbędnych do utrzymania produkcji rolnej.

Jak podaje Copa – Cogeca oprócz powitania członków z Ukrainy w europejskiej rodzinie rolniczej nadrzędnym celem tego spotkania było zrozumienie zakresu wyzwań, przed jakimi stają ukraińscy rolnicy i dowiedzenie się, jakiej pomocy można im udzielić.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.