fbpx

UZA: Ukraina wyeliminowała korupcję w eksporcie zboża

Jak informuje w oświadczeniu Ukraińskie Stowarzyszenie Zbożowe (UZA), dzięki pracy Państwowej Służby Żywności i Konsumentów i SBU Ukrainie udało się wyeliminować szarą strefę związaną z eksportem zboża.


– W ciągu ostatniego roku żaden z członków UZA nie spotkał się z przejawami praktyk korupcyjnych ze strony Państwowej Straży Granicznej. Dziś widzimy ataki informacyjne na Państwową Służbę Konsumencką ze strony tych, którzy starają się zdyskredytować wszystkie te osiągnięcia i zrównać je z ziemią. Ale żaden przejrzysty biznes nie zgodzi się na powrót do szarej strefy! – zaznacza w oświadczeniu UZA.

Samasz loteria - baner

UZA przytacza wyeliminowanie przez SBU w 2023 roku procederu wymuszeń ze strony Państwowej Straży Granicznej, dzięki czemu podmioty handlujące zbożem mogą znó zająć się swoją działalnością “bez obaw, że poszczególni urzędnicy będą za każdym razem żądać łapówek za rejestrację badań laboratoryjnych i certyfikatów zgodności produktów rolnych”.

Według Ukraińskiego Stowarzyszenia Zbożowego Państwowej Służbie Konsumenckiej udaje się obecnie skutecznie przeciwdziałać korupcji od wewnątrz i zapewniać ścisłą kontrolę procedur wydawania zezwoleń, pomimo problemów kadrowych i finansowych spowodowanych wojną.

O skandalach korupcyjnych związanych z eksportem zboża pisaliśmy nie raz; dotyczyły one m.in. eksportu zboża przez port w Odessie oraz wydawania zezwoleń na eksport zbóż.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.