fbpx

14 miliardów 400 milionów zł dla rolników. Czujecie się usatysfakcjonowani?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że “łącznie z zaliczkami do rolników w ramach dopłat za 2023 r. trafiło 14,4 mld zł”. Samych dopłat za ekoschematy powierzchniowe wypłacono 3,15 mld zł * 

W ubiegłym roku o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1,24 mln rolników, a przeznaczona na nie pula środków to blisko 17 mld zł – informuje Agencja. W okresie wypłat zaliczek pomiędzy 16 października a 30 listopada 2023 r. przelano prawie 9,2 mld zł. Od 1 grudnia do 24 kwietnia Agencja wypłaciła ponad 5,2 mld zł płatności końcowych, w tym 3,15 mld zł za praktyki w ramach ekoschematów powierzchniowych.

Samasz loteria - baner

Wciąż nie dostali żadnych pieniędzy hodowcy zwierząt za dobrostan – Ministerstwo Rolnictwa dopiero przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie stawek, wypłaty zaczną się “niezwłocznie po jego ogłoszeniu”. Jeśli ktoś jeszcze nie wie, Agencja podaje link do informacji o planowanych stawkach płatności dobrostanowych.

Jak informuje ARiMR, “czas na wydanie decyzji w sprawie przyznania dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 r. mija 31 maja 2024 r., a realizacja wypłat z tego tytułu powinna się zakończyć do 30 czerwca 2024 r.”

* Powyższe informacje są informacjami przekazanymi przez Agencję, a redakcja nie pobiera żadnych opłat z tytułu ich przekazywania.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe kto dostał kłamstwa ani złotowki nie dostałem
    W arimr mowia ze moze w czerwcu narazie nic niema przestancie kłamac ze rolnicy cos dostaja dosc tych głupot.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.