fbpx

Wyższy próg podatkowy dla pozarolniczej działalności gospodarczej?

Dolnośląska Izba Rolnicza wnioskuje do ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka o podniesienie rocznej kwoty granicznej należnego podatku od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

– Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 kwietnia 2022 roku roczna kwota graniczna należnego podatku dochodowego od przychodów  z pozarolniczej działalności gospodarczej za 2022 rok wynosi 3723 zł. Poprzedni próg podatkowy wynosił 3604 zł. z niepokojem zauważamy, że przy aktualnej sytuacji geopolitycznej, wzroście cen paliwa o 40 % oraz rosnącej inflacji podniesienie progu o 119 zł to za mało. Problemy z dostępnością i wzrastające ceny nawozów a także trudna sytuacja na rynku zbóż wzbudzają niepewność rolników. Dlatego też cześć z nich decyduje się na alternatywne źródła dochodów – mówi Ryszard Borys, prezes DIR.

Zdaniem rolników z Dolnego Śląska niezbędne jest podjęcie działań w celu podniesienia progu podatkowego adekwatnie do gwałtownie rosnących cen.

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner