fbpx
Strona głównaPrawo i finanseWyższy próg podatkowy dla pozarolniczej działalności gospodarczej?

Wyższy próg podatkowy dla pozarolniczej działalności gospodarczej?

Dolnośląska Izba Rolnicza wnioskuje do ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka o podniesienie rocznej kwoty granicznej należnego podatku od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

– Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 kwietnia 2022 roku roczna kwota graniczna należnego podatku dochodowego od przychodów  z pozarolniczej działalności gospodarczej za 2022 rok wynosi 3723 zł. Poprzedni próg podatkowy wynosił 3604 zł. z niepokojem zauważamy, że przy aktualnej sytuacji geopolitycznej, wzroście cen paliwa o 40 % oraz rosnącej inflacji podniesienie progu o 119 zł to za mało. Problemy z dostępnością i wzrastające ceny nawozów a także trudna sytuacja na rynku zbóż wzbudzają niepewność rolników. Dlatego też cześć z nich decyduje się na alternatywne źródła dochodów – mówi Ryszard Borys, prezes DIR.

Zdaniem rolników z Dolnego Śląska niezbędne jest podjęcie działań w celu podniesienia progu podatkowego adekwatnie do gwałtownie rosnących cen.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.