fbpx

Ukraina rozpoczyna negocjacje akcesyjne z Unią Europejską. Od jutra rozmowy ws. rolnictwa

Ministerstwo Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy poinformowało, że wizyta wiceministra rolnictwa Markijana Dmytrasewicza w Brukseli rozpoczyna de facto negocjacje w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE.

Dziś, 24 kwietnia o godzinie 16.25 Ministerstwo Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy opublikowało komunikat informujący o wizycie wiceministra Markijana Dmytrasewicza w Brukseli w dniach 22-28 kwietnia 2024 r. Dmytrasewicz uczestniczy w spotkaniach wyjaśniających Komisji Europejskiej i Ukrainy w celu oficjalnej kontroli ukraińskiego ustawodawstwa w ramach procesu negocjacyjnego „Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich.

Samasz loteria - baner

Tak naprawdę od tych spotkań rozpoczynają się negocjacje w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE” – czytamy w komunikacie.  

Sesje wyjaśniające Komisji Europejskiej są częścią procesu sprawdzania zgodności ustawodawstwa Ukrainy jako kraju kandydującego z prawem UE. Spotkanie założycielskie w sprawie rozpoczęcia screeningu (oceny zgodności) ustawodawstwa ukraińskiego z prawem unijnym odbyło się 25 stycznia 2024 roku.  23 kwietnia odbyła się pierwsza sesja wyjaśniająca Komisji Europejskiej poświęcona cyfryzacji. W dniach 25-26 kwietnia odbędą się spotkania wyjaśniające w sekcji Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, w dniach 29-30 kwietnia – w sekcji Bezpieczeństwo żywności, polityka weterynaryjna, fitosanitarna. Pod koniec maja – w dziale Rybołówstwo.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.