fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCeny zbóż lecą "na łeb". Powód? Kolejna "plotka"

Ceny zbóż lecą “na łeb”. Powód? Kolejna “plotka”

Wczoraj ceny zbóż na światowych giełdach poszły bardzo mocno w dół. Pszenica na paryskim Matifie straciła aż 4,06 proc., co oznacza spadek aż o ponad 15 euro na tonie. W Chicago jej cena spadła o 5,7 proc…

– Turecka delegacja wojskowa uda się w tym tygodniu do Rosji, aby omówić szczegóły możliwego bezpiecznego korytarza morskiego na Morzu Czarnym w celu eksportu ukraińskiego zboża, poinformowały we wtorek źródła tureckie. Plany rozmów potwierdziła również strona rosyjska. Czterostronne spotkanie między Turcją, Ukrainą, Rosją i ONZ powinno odbyć się w Stambule w nadchodzących tygodniach, prawdopodobnie z udziałem prezydenta Turcji i sekretarza generalnego ONZ – podał Reuters cytowany przez e-WGT.

W tytule użyliśmy sformułowania “plotka” celowo w cudzysłowie, bo czy tak duże spadki wywołane tą informacją są w jakikolwiek sposób uzasadnione? Wydaje się, że nie. W co gra znów Kreml? Nie wiadomo. Rozmowy o uwolnieniu ukraińskich zapasów zbóż przecież już się odbywały, a podczas ich trwania Rosjanie bombardowali port w Mikołajowie… Czy zatem deklaracja najbliższych rozmów nie jest znów tylko grą pozorów? Raczej trudno uwierzyć w ich powodzenie…

Ostatecznie cena pszenicy zatrzymała się wczoraj w Paryżu na poziomie 372,5.

Taniała kukurydza – o 3,18 proc. do 322 EUR/t i rzepak – o 2,7 proc. do 719,75 proc.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.