fbpx
Strona głównaPozostałeZnamy laureatów ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”

Znamy laureatów ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”

Koło Gospodyń Wiejskich Zimna Wódka (woj. opolskie) zdobyło główną nagrodę ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” za potrawę „policzki wieprzowe z ciapkapustą”. Przewodniczącym jury był kucharz Karol Okrasa, a finał konkursu odbył się 10 grudnia w Pułtusku.

Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio: Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Zalipie (woj. małopolskie) za knedle ze śliwkami i Koło Gospodyń Wiejskich w Krzekotowie (woj. kujawsko-pomorskie) za wielkanocną szynkę parzoną z kością.

W całej edycji konkursu wzięło udział ponad 3 tysiące kół gospodyń wiejskich. Zaprezentowano potrawy o tak smakowitych nazwach jak „gąska na szarej, szara na gąsce”, „kluski żelazne z żeberkami i kapustą zasmażaną”, „faszerowany szczupak z Biebrzy w lekkiej galaretce podany z sosem tatarskim”. Wykaz najbardziej smakowitych potraw z wszystkich województw znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wielki-final-bitwy-regionow-kola-gospodyn-wiejskich-nagrodzone.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.