fbpx
Strona głównaWiadomościW Japonii gwałtownie ubywa rolników

W Japonii gwałtownie ubywa rolników

Jak podaje portal The Japan Agri News, liczba osób w Japonii, których głównym zajęciem jest rolnictwo, wyniosła na dzień 1 lutego 1,361 mln, a więc spadła o 396 000, czyli 22,5 proc. w porównaniu do wyników badania z 2015 r.

Takie dane wynikają ze spisu ludności zajmującej się rolnictwem i leśnictwem z 2020 opublikowanego w listopadzie 27.

Tempo spadku było największe od 2005 r., Kiedy dostępne były porównywalne dane, w dużej mierze odzwierciedlając starzenie się populacji rolniczej.

W międzyczasie areał uprawny na gospodarstwo po raz pierwszy przekroczył 3 hektary, co wskazuje na wzrost wielkości gospodarstwa.

Liczba osób zajmujących się głównie rolnictwem stale spada, a tempo tego spadku przyspiesza.

Ministerstwo rolnictwa przypisuje spadek starzeniu się populacji. Średnia wieku takich osób wyniosła w tym roku 67,8 lat, a odsetek osób w wieku 65 lat i więcej wyniósł 69,8 proc., Czyli o 4,9 pkt. proc. więcej niż w spisie z 2015 roku.

– Po ukończeniu 70. roku życia wielu z nich rezygnuje z rolnictwa lub ogranicza swoją działalność do tego stopnia, że ​​nie są już objęci badaniem – powiedział urzędnik Urzędu Statystycznego Spisu Ludności Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa.

Statystyki wyraźnie wskazują na tendencję do powiększania się gospodarstw wraz ze spadkiem liczby rolników.

Areał upraw na podmiot zarządzający wynosił 3,1 hektara, co oznacza wzrost o 21,5 proc. z 2,5 hektara w 2015 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.