W Japonii gwałtownie ubywa rolników

Fot. Nomadic Julien, unsplash.com

Jak podaje portal The Japan Agri News, liczba osób w Japonii, których głównym zajęciem jest rolnictwo, wyniosła na dzień 1 lutego 1,361 mln, a więc spadła o 396 000, czyli 22,5 proc. w porównaniu do wyników badania z 2015 r.

Takie dane wynikają ze spisu ludności zajmującej się rolnictwem i leśnictwem z 2020 opublikowanego w listopadzie 27.

Tempo spadku było największe od 2005 r., Kiedy dostępne były porównywalne dane, w dużej mierze odzwierciedlając starzenie się populacji rolniczej.

W międzyczasie areał uprawny na gospodarstwo po raz pierwszy przekroczył 3 hektary, co wskazuje na wzrost wielkości gospodarstwa.

Liczba osób zajmujących się głównie rolnictwem stale spada, a tempo tego spadku przyspiesza.

Ministerstwo rolnictwa przypisuje spadek starzeniu się populacji. Średnia wieku takich osób wyniosła w tym roku 67,8 lat, a odsetek osób w wieku 65 lat i więcej wyniósł 69,8 proc., Czyli o 4,9 pkt. proc. więcej niż w spisie z 2015 roku.

– Po ukończeniu 70. roku życia wielu z nich rezygnuje z rolnictwa lub ogranicza swoją działalność do tego stopnia, że ​​nie są już objęci badaniem – powiedział urzędnik Urzędu Statystycznego Spisu Ludności Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa.

Statystyki wyraźnie wskazują na tendencję do powiększania się gospodarstw wraz ze spadkiem liczby rolników.

Areał upraw na podmiot zarządzający wynosił 3,1 hektara, co oznacza wzrost o 21,5 proc. z 2,5 hektara w 2015 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności