Ultimatum Ardanowskiego. PiS utraci większość?

Jan Krzysztof Ardanowski

Jak informuje Interia, Prawo i Sprawiedliwość może utracić większość w parlamencie. Według informacji portalu Jan Krzysztof Ardanowski z grupą parlamentarzystów przeciwnych “piątce Kaczyńskiego” może założyć koło poselskie.

– Szefostwo musi pójść po rozum do głowy. Jeżeli dojdzie do utraty większości w Sejmie, winne będzie tylko i wyłącznie kierownictwo PiS – powiedział Interii były minister rolnictwa.

Według informatorów Interii, część zawieszonych posłów Prawa i Sprawiedliwości jest zdecydowanych na opuszczenia partii rządzącej.

– Ludzie są świadomi, że po złamaniu dyscypliny, nawet po wycofaniu zawieszenia, dalsza reelekcja z list PiS będzie trudna – powiedział jeden z zawieszonych posłów.

– Błędy z pierwszej ustawy mają zostać powtórzone. Na to nie będzie ani mojej zgody, ani bardzo wielu posłów i senatorów. Podobnie jest z rolnikami, którzy wyszli na ulice. Gesty poparcia docierają do mnie z wielu stron – powiedział Ardanowski.

Ultimatum Ardanowskiego

– Nasi politycy powinni odzyskać wszystkie prawa członków partii, łącznie z funkcjami w ugrupowaniu jak i w Sejmie. Powinni zostać w pewnym sensie przeproszeni, ponieważ to oni mieli rację, jeżeli chodzi o tę ustawę – przekazał Interii Ardanowski, zastrzegając, że nie chodzi o jego stanowisko w rządzie. – Należy powiedzieć, że (jako PiS – red.) nie zrozumieliśmy ani wrażliwości wsi, ani tego wszystkiego, co niesie ze sobą ta ustawa. W związku z tym wycofujemy się z niej – dodał.

Ardanowski twierdzi, że zaproponował on kierownictwu PiS stworzenie filtra złożonego z posłów i senatorów, którzy znają się na problematyce obszarów wiejskich. – Z tą grupą, wewnątrz PiS, należałoby konsultować każdy projekt dotyczący wsi, który wpłynąłby do Sejmu – uważa były minister.

Więcej na https://wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-pis-straci-wiekszosc-ardanowski-stawia-ultimatum,nId,4834923#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności