fbpx
Strona głównaNa topieUltimatum Ardanowskiego. PiS utraci większość?

Ultimatum Ardanowskiego. PiS utraci większość?

Jak informuje Interia, Prawo i Sprawiedliwość może utracić większość w parlamencie. Według informacji portalu Jan Krzysztof Ardanowski z grupą parlamentarzystów przeciwnych “piątce Kaczyńskiego” może założyć koło poselskie.

– Szefostwo musi pójść po rozum do głowy. Jeżeli dojdzie do utraty większości w Sejmie, winne będzie tylko i wyłącznie kierownictwo PiS – powiedział Interii były minister rolnictwa.

Według informatorów Interii, część zawieszonych posłów Prawa i Sprawiedliwości jest zdecydowanych na opuszczenia partii rządzącej.

– Ludzie są świadomi, że po złamaniu dyscypliny, nawet po wycofaniu zawieszenia, dalsza reelekcja z list PiS będzie trudna – powiedział jeden z zawieszonych posłów.

– Błędy z pierwszej ustawy mają zostać powtórzone. Na to nie będzie ani mojej zgody, ani bardzo wielu posłów i senatorów. Podobnie jest z rolnikami, którzy wyszli na ulice. Gesty poparcia docierają do mnie z wielu stron – powiedział Ardanowski.

Ultimatum Ardanowskiego

– Nasi politycy powinni odzyskać wszystkie prawa członków partii, łącznie z funkcjami w ugrupowaniu jak i w Sejmie. Powinni zostać w pewnym sensie przeproszeni, ponieważ to oni mieli rację, jeżeli chodzi o tę ustawę – przekazał Interii Ardanowski, zastrzegając, że nie chodzi o jego stanowisko w rządzie. – Należy powiedzieć, że (jako PiS – red.) nie zrozumieliśmy ani wrażliwości wsi, ani tego wszystkiego, co niesie ze sobą ta ustawa. W związku z tym wycofujemy się z niej – dodał.

Ardanowski twierdzi, że zaproponował on kierownictwu PiS stworzenie filtra złożonego z posłów i senatorów, którzy znają się na problematyce obszarów wiejskich. – Z tą grupą, wewnątrz PiS, należałoby konsultować każdy projekt dotyczący wsi, który wpłynąłby do Sejmu – uważa były minister.

Więcej na https://wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-pis-straci-wiekszosc-ardanowski-stawia-ultimatum,nId,4834923#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.