fbpx
Strona głównaWiadomościUkraińskie zboże zalewa rynek, ale rząd ma plan jak sobie z tym...

Ukraińskie zboże zalewa rynek, ale rząd ma plan jak sobie z tym poradzić

Polski rynek jest destabilizowany przez napływające cały czas ukraińskie zboże i w związku z tym rząd planuje dofinansowanie dostaw kukurydzy i pszenicy do portów. Jak podano w wykazie prac rządu, wysokość dofinansowania ma zależeć od odległości od Bałtyku.

Jak informuje portal businessinsider.com.pl, dofinansowanie ma dotyczyć pszenicy i kukurydzy i wynieść 100 zł/t dla woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, 150 zł/t dla woj. lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego oraz 200 zł/t dla lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

To właśnie dopłaty do eksportu były najczęściej podnoszonym przez rolników i związkowców rozwiązaniem, które ich zdaniem mogłoby poprawić sytuację na rynku zbóż. Dotychczas zaproponowane rozwiązanie – dopłaty dla rolników do tony sprzedanego zboża – było powszechnie krytykowane jako nierozwiazujace problemu na rynku zbóż. Wobec nasycenia rynku konieczne jest uczynienie zboża z Polski bardziej konkurencyjnym, co mogłoby wreszcie spowodować “odkorkowanie” rynku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.