fbpx

Rolnicza „Solidarność”: odrzucić nowelizację ustawy o ochronie zwierząt

Działacze rolniczej ,,Solidarności’’ na czele z przewodniczącą NSZZ RI „Solidarność” posłanką Teresa Hałas domagają się odrzucenia ustawy, która narusza elementarne konstytucyjne prawo własności, swobody działalności gospodarczej i jest skrajnie niekorzystna, gdyż jej zapisy godzą w egzystencję polskich gospodarstw rodzinnych.

– NSZZ RI „Solidarność” zdecydowanie sprzeciwia się także sposobowi procedowania nad ustawą i brakiem konsultacji jej zapisów ze środowiskiem rolniczym, która w to środowisko bezpośrednio uderza. Jest to elementarne złamanie zasad dialogu społecznego. Przyjęcie tej  ustawy może doprowadzić do bankructwa wielu gospodarstw rodzinnych i do zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego społeczeństwa – informuje Prezydium NSZZ RI ..Solidarność’’.

Dziś tj. 30 rolnicy będą protestować w Warszawie przeciwko przyjęciu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Ze względu na fakt, iż NSZZ RI „Solidarność” nie jest organizatorem protestu, Prezydium Związku postanowiło pozostawić decyzje o przystąpieniu do protestu przewodniczącym poszczególnych Rad Wojewódzkich NSZZ RI „Solidarność”.

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.