fbpx

„Solidarność” wzywa do ogólnopolskiego strajku generalnego. Czy premier Tusk będzie rozmawiał z protestującymi?

NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” i ogólnopracownicza NSZZ „Solidarność” wzywają wszystkich do udziału w ogólnopolskim strajku generalnym w dniu 6 marca w Warszawie. Protest ma być skierowany przeciwko polityce klimatycznej Unii Europejskiej i importowi z Ukrainy.

„Rolnicy, Pracownicy, Leśnicy, Myśliwi razem przeciwko unijnej polityce klimatycznej, Zielonemu Ładowi i niekontrolowanemu napływowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy” – wzywa „Solidarność” w komunikacie opublikowanym na stronie NSZZ RI „Solidarność” (pisownia oryginalna – red.)

Związkowcy informują, że „od lat” alarmują, „że polityka klimatyczna UE to katastrofa dla Polski i Europy”. Teraz, gdy przeciwko Zielonemu Ładowi zbuntowali się rolnicy w Polsce i w innych krajach, pojawiła się szansa, której nie można zmarnować.

„Jeśli się nie zjednoczymy, wykończą nas po kolei! Rolników, górników, hutników, pracowników motoryzacji. Jedną branżę po drugiej. Nie czekaj, aż przyjdzie kolej na ciebie! Zgłoś się na protest do „Solidarności” w twoim zakładzie pracy” – informuje Związek, podając numery kontaktowe do koordynatorów protestów w poszczególnych województwach.

Jak wiadomo, NSZZ RI „Solidarność” opuściła „okrągły stół” w proteście przeciwko niedopuszczeniu do rozmów przedstawicieli organizacji rolniczych jak ZZR Samoobrona czy ZZR Korona. Stało się tak po tym, gdy sekretarz stanu w MRiRW Michał Kołodziejczak powiedział, że zasady rozmów są ustalone, a komu się nie podobają, może opuścić salę. W internecie krążą filmy informujące o tym, że nie tylko szefowie ww. związków, ale też wielu liderów oddolnych protestów nie zostało dopuszczonych do rozmów. Na kanale YT Rolnictwo widać moment, w którym ci rolnicy zarzucają Władysławowi Serafinowi, że nie powinien reprezentować rolników, bo „nikt za nim nie stoi”.

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk po zakończeniu rozmów zapowiedział kolejne spotkanie z przedstawicielami rolników, czy też organizacji rolniczych, na 5 lub 7 marca – bo „w czasie protestów trudno się rozmawia”. Czy to oznacza, że nie będzie on rozmawiał z protestującymi?

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner