fbpx

Gniew narasta – następny protest w Warszawie będzie jeszcze większy

Na proteście w Warszawie będzie kilkadziesiąt tysięcy osób: „na pewno więcej, niż było 27 lutego” – mówi Edward Kosmal, zastępca przewodniczącego Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”.

Z województwa zachodniopomorskiego na protest 6 marca do Warszawy przyjedzie na pewno minimum 1000 rolników, leśników i myśliwych – mówi Edward Kosmal, który jest też wiceprzewodniczącym Rady Wojewódzkiej „Solidarności” Rolników Indywidualnych w Zachodniopomorskiem. Z informacji jakie posiada nasz rozmówca z całego kraju do Warszawy przyjechać ma minimum 20 tysięcy leśników i myśliwych, a mówi się nawet o 40 tysiącach; natomiast rolników będzie kilkadziesiąt tysięcy.

Edward Kosmal podkreśla, że jest to wspólny protest wszystkich członków „Solidarności”, nie tylko rolników, ale też wszystkich, którzy uznają celowość podtrzymywania protestów przeciwko polityce klimatycznej UE i liberalnemu handlowi pomiędzy Unią Europejską a Ukrainą. „Solidarność” jest natomiast organizatorem i zabezpiecza protest.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner