fbpx

Rekordowe ceny złomu stalowego. Ile płacą podmioty skupujące?

Hiperkoniunktura na rynku złomu stalowego trwa. Od początku roku mamy do czynienia z regularnym wzrostem cen i jak na razie nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec zmianie. Jak przewidują analitycy, dopiero czwarty kwartał tego roku może przynieść spadek cen.

A ile płacą podmioty skupujące? Tutaj, chociaż ceny są relatywnie wysokie, różnią się w zależności od podmiotu i regionu. Za mieszany złom stalowy N10 płacą zwykle od 1,10 do nawet 1,40 zł/kg, a w wielu skupach obowiązują wypośrodkowane stawki ok. 1,20-1,30 zł/kg.

Samasz loteria - baner

Tradycyjnie najmniej można otrzymać za złom drobny, tj. puszki stalowe, za które płacą ok. 0,20-0,30 zł/kg, a najwięcej za złom gruby klasy N6 (szyny) – ten osiąga cenę nawet 1,70 zł/kg.

Za złom ze stali nierdzewnej można otrzymać zazwyczaj ok. 4,50-5,50 zł/kg, zaś za miedź ok. 25 zł/kg.

A jakie ceny obowiązują u Was, drodzy Czytelnicy? Dajcie znać w komentarzu.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

18 KOMENTARZE

 1. Tu gdzie mieszkam, puszek blaszanych cienkich nie chcą skupować to znaczy w Oleśnicy, Twardogórze i w Dobroszycach. Złom stalowy skupują po 0,80 zł /kg – 20% za zanieczyszczenia, puszki aluminiowe są po 2,60 – 20%zanieczyszczenia. Więcej kradną jak dobrze płacą.

 2. Cena w skupach zależy od ilości złomu i od tego co to jest. Wszystko jest oceniane na miejscu. Nawet blacha blachom nie równa jeśli ktoś nawali śmieci pół na pół ze złomem i potem się jeszcze krzywi bo wyczytał w internecie że złom taki drogi przecież. Druga sprawa gruby złom pomieszany z blachami i oczekiwania ceny jak za gruby. Trzecia sprawa – na cennikach skupów małym druczkiem pisze, że podana cena jest dla firm skupujących złom mających zezwolenia. Dla osób fizycznych na kolorze jest to zazwyczaj -10gr -30gr od cennika.

 3. Miedź 32.5
  Stal nierdzewna 5.5
  Mosiądz 18.2
  Stal od 1 do 1.2

  Szkoda, ze nie można wstawić tu na dowód zdjęcia cennika, bo podejrzewam ze moze być wielu niedowiarków…

 4. Uważam że skupów ,makulatury, złomu nie powinno być dla osób prywatnych, gdyż zacznie się kradzież i wycinka elementów które są w użyciu

  • To niby co osoby prywatne mają z tym robić, oddać za darmo albo do śmieći za które tyle płacimy. Ja np sprzątam stary dom po dziadkach i mam tych różnośći od groma, a takich osób jest napewno wiele.
   Wystarczy bardziej kontrolować pochodzenie skupywanego surowca

 5. O kolejny wpis o złomie i kolejna reklama DMW.
  Na ich stronie możecie zobaczyć że ceny z komentarza Pana Piotra są wyssane z palca.
  A jak dotrzecie na punkt to nie zdziwicie się jak zostaniecie jeszcze niższe bo w DMW na stronie nie mówią że cena jest u nich zależna od ilości tak że nie polecam tych patohandlarzy wszyscy tylko nie oni.
  Ich uczciwość jest na poziomie komisów samochodowych w Gdańsku. Powodzenia życzę.

 6. W odpowiedzi na powyższy artykuł.
  Jest taka firma we Wrocławiu przy ulicy Metalowców (DMW), która dała mi następujące ceny:
  – cu milbera 33zl/kg
  – cu zwykła – 28zl/kg
  – mosiądz żółty – 20zl/kg
  – stal kwasoodporna V4A – 8,60zl/kg
  – stal kwasoodporna 8 – 6,50zl/kg
  – stal gruby od 1,50 do 1,80zl/kg
  Do tego profesjonalna i bardzo miła obsługa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.