fbpx
Strona głównaCenyPozostałe notowaniaIle za złom stalowy, miedź i akumulatory? Ceny złomu listopad 2022

Ile za złom stalowy, miedź i akumulatory? Ceny złomu listopad 2022

Niemal każde gospodarstwo rolne generuje złom i z czasem trzeba się go pozbyć. Czas drogiego złomu już minął. Sprawdzamy, ile za złom płacą na przełomie listopada i grudnia.

Ceny złomu stalowego mieszanego są dość zróżnicowane. Najniższe stawki, na jakie się natknęliśmy to nawet zaledwie 0,5 zł/kg. Najwyższe obecnie stawki to ok. 1,1 zł/kg. Więcej tradycyjnie otrzymamy za złom żeliwny. Tutaj stawki zaczynają się od ok. 0,7 zł/kg, a kończą na 1,25-1,30 zł/kg. Jeszcze więcej otrzymamy za złom kawałkowy poamortyzacyjny klasy W1, W2 i W7; tutaj stawki wynoszą od ok. 1 do nawet 1,4 zł/kg. Najwięcej płacą za silniki, nawet do 1,6 zł/kg.

Za złom miedzi millbera płacą od 25 do 31 zł/kg, a za złom ołowiu w zależności od rodzaju od 4 do nawet 6 zł/kg. Tańsze są akumulatory, za które płacą od 2,4 do 3 zł/kg. Bardzo zróżnicowane są ceny złomu aluminiowego; zazwyczaj cena złomu aluminiowego to ok. 5 zł/kg, jednak tańsze będą puszki (4-45 zł/kg), a najdroższe felgi (ok. 6-7 zł) i aluminium z instalacji elektrycznych (nawet 8 zł/kg). Cena złomu z węglikiem spiekanym to nawet 65 zł/kg.

Zobacz także:

A może drewno opałowe od… wojska? Ceny wywoławcze są dość atrakcyjne

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.