fbpx

Ceny złomu spadły nawet o 50 procent w 3 miesiące – Czerwiec 2023

Nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy aktualnie mają w planach zrobienie porządków i pozbycie się stalowych odpadów. W zaledwie nieco ponad 3 miesiące ceny złomu spadły nawet o 50 proc.

Ceny złomu, pomimo wydawać by się mogło dużego zapotrzebowania na wyroby stalowe, systematycznie spadają od końca lutego tego roku, kiedy to można było otrzymać za złom stalowy mieszany nawet 1,3 zł za kilogram, a za złom gruby nawet 1,7 zł.

Samasz loteria - baner

O powrocie do stawek z roku ubiegłego, kiedy cena przekraczała nawet 2 zł za kilogram nie ma co w ogóle myśleć i obecne stawki za ten asortyment są już mocno poniżej 1 zł za kilogram i w najbliższej przyszłości nie zanosi się, aby poszły one w górę.

Ceny grubego złomu stalowego

W chwili obecnej średnio za kilogram grubego złomu stalowego można otrzymać pomiędzy 80 a 90 groszy za kilogram, złom mieszany wyceniany jest natomiast na 70-80 groszy za kilogram.  Ceny żeliwa również oscylują na niskich poziomach w granicach 80-90 groszy za kilo.

Miedź milbera i aluminium niesortowane

W przypadku pozostałego złomu, takiego jak miedź czy aluminium spadki nie są może tak dramatyczne, ale są również widoczne. Za miedź milbera skupy płacą obecnie pomiędzy 26 a 29 zł za kilogram, a ceny aluminium niesortowanego wahają się w granicach od 4 do 5 zł za kilo.

Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

3 KOMENTARZE

  1. Pytanie tylko dlaczego za stal użytkową na złomach każą sobie płacić ponad 3 zł za kg.A stal jak w hutach zacznie brakować wsadu to szybciutko pujdzie w górę.Na razie po skupach widać wyraźne pustki.To co skupili już zostało przekazane a kolej ej porcni brak.Z samej surówki stali nie będzie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.