fbpx
Strona głównaTechnikaPokazy maszyn w nowej formule

Pokazy maszyn w nowej formule

Podczas tegorocznej edycji wystawy AGRO SHOW 2018 w Bednarach (20–23.09) pokazy maszyn będą odbywać się w nowej formule. Jak zapowiada Polska Izba  Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych – organizator wystawy, pokazy odbędą się na polu pokazowym w dwóch blokach: rolnictwo precyzyjne i technika siewu zbóż w systemie uproszczonym.

W pierwszym bloku zaplanowano dwie prezentacje. Najpierw rozsiewacze nawozów mineralnych rozsieją na polu nawóz w oparciu o mapę zmiennego nawożenia. Praca odbywać się będzie na bazie dostarczonej przez nas mapy.

– Zapewniamy również nawóz, jednakowy dla wszystkich uczestników pokazów. Chwilowe zmiany dawki nawozu oglądający pokaz będą obserwować na dwóch telebimach, ustawionych na polu pokazowym (kamery zostaną zainstalowane w kabinach ciągnikowych oraz na dronie lecącym za maszyną). Podczas pierwszego przejazdu rozsiewacze będą pracować z włączonym układem do nawożenia granicznego. Szerokość rozsiewu będzie nastwiona na 24 m. Po pokazie, za zgodą wystawcy, zamierzamy podać wagę wysianego nawozu przez poszczególne maszyny, biorące udział w prezentacji. Planowana długość przejazdu wynosić będzie 600 m (300 m w jedną stronę i 300 m z powrotem) – informuje PIGMIUR.

W drugiej prezentacji na pole wyjadą ciągniki, wyposażone w rozwiązania techniczne oraz oprogramowanie, umożliwiające realizację zadań w systemie rolnictwa precyzyjnego i współpracę z maszynami. Ciągniki poszczególnych producentów są wyposażone w różne układy umożliwiające realizację rolnictwa precyzyjnego, ale zawsze zgodne z normą ISO 11783.

To wyposażenie umożliwia najczęściej automatyczne sterowanie torem jazdy maszyny, także konturowej, zarządzanie ciągnikiem i maszyną na uwrociu, sterowanie maszynami do prac rzędowych z wykorzystaniem kamer, prowadzenie maszyn po polu w systemie wirtualnego dyszla, rejestracja danych GPS, dokumentowanie pracy, tworzenie map plonu itp. Firmom oferującym ciągniki pozostawiamy pełna swobodę wyboru funkcji ciągnika, które będą prezentowane podczas pokazu.

W drugim bloku dotyczącym techniki siewu zbóż w systemie uproszczonym, zostaną zaprezentowane różne rozwiązania techniczne i technologiczne związane z siewem zbóż w systemie bezorkowym. Technologie uproszczonej uprawy roli i siewu są coraz częściej stosowane przez rolników.

Jak zaznacza PIGMIUR zwiększa się także w tym zakresie rynkowa oferta producentów. Zamiarem organizatorów pokazów jest zaprezentowanie w pracy zestawów maszynowych realizujących siew zbóż różnymi systemami: począwszy od agregatów uprawowo-siewnych do siewu w mulcz, przez siew bezpośredni, po uprawę i siew pasowy.

Źródło: PIGMIUR

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]