fbpx
Strona głównaPrawo i finanseOd 1 grudnia dopłaty do ubezpieczenia zwierząt od ryzyka szkód spowodowanych salmonellą

Od 1 grudnia dopłaty do ubezpieczenia zwierząt od ryzyka szkód spowodowanych salmonellą

Hodowcy drobiu, świń i bydła mogą od 1 grudnia 2022 r. wnioskować do ARiMR o dopłaty do ubezpieczenia zwierząt od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych salmonellą.

Warunki, jakie musi spełnić hodowca wnioskujący o dopłatę to:

– posiadanie prawa do nieruchomości na terenie której prowadzona jest hodowla;

– posiadanie umowy ubezpieczenia zwierząt od ryzyka, którego dotyczy wnioskowana dopłata, przy czym:

– ubezpieczenie nie może zaczynać się wcześniej niż 01.04.2022 r.

– ubezpieczenie musi obejmować co najmniej:

– 1000 sztuk: rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków i drobiu nieśnego;

– 14 sztuk świń

– 4 sztuki bydła.

– składka (raty składki) ubezpieczenia musi być opłacona

– nie można korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia

Wysokość ewentualnej dopłaty to 70% opłacanej składki ubezpieczeniowej, pod warunkiem że z umowy ubezpieczenia wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. wyrażonych w złotych w wartości:

– średniej rocznej produkcji ubezpieczanych zwierząt z trzech ostatnich lat poprzedzających rok, w którym została zawarta umowa ubezpieczenia, albo z trzech lat w okresie pięcioletnim poprzedzającym rok, w którym została zawarta umowa ubezpieczenia, z pominięciem roku o najwyższej i najniższej wartości produkcji, ustalonej na podstawie danych rachunkowych lub dokumentów potwierdzających wartość prowadzonej produkcji drobiu, bydła lub świń w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej, albo

– produkcji drobiu, bydła lub świń zadeklarowanej w umowie ubezpieczenia przez producenta rolnego – w przypadku, gdy działalność rolnicza w zakresie produkcji drobiu, bydła lub świń nie była prowadzona w okresie poprzedzającym rok zawarcia umowy ubezpieczenia.

Dokumenty można składać w biurach ARiMR osobiście lub przez upoważnioną osobę, przesłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej, lub w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem platformy e-PUAP: https://www.gov.pl/web/arimr/uslugi-arimr-na-e-puap

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.