KRIR: Potrzeba więcej pieniędzy na zakup komputerów dla dzieci rolników

Krajowa Rada izba Rolniczych wnioskuje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o ponowne uruchomienie naboru wniosków do programu pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką przeznaczonego dla dzieci rolników.

– Wnioskujemy również o zmianę kryteriów dotyczących przyznania pomocy. Zdaniem samorządu rolniczego pomoc powinna być udzielana dla dzieci i młodzieży uczącej w szkołach podstawowych, średnich i studiującej niezależnie od ich wieku – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

W ocenie samorządu rolniczego działanie uruchomione w grudniu ubiegłego roku cieszyło się dużym zainteresowaniem, jednak krótki termin naboru oraz ograniczenia wiekowe spowodowały, że wiele rodzin nie mogło skorzystać z tej formy pomocy.

Jak się dowiedzieliśmy, dotychczas o wsparcie zakupu sprzętu komputerowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem i akcesoriami ubiegało się 39 tysięcy rolników. Kwota dofinansowania, o które występowali rolnicy opiewała w sumie na około 58,4 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności