fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychIle płacą za pszenicę, jęczmień, rzepak i mokrą kukurydzę? Ceny zbóż 20.09.2022

Ile płacą za pszenicę, jęczmień, rzepak i mokrą kukurydzę? Ceny zbóż 20.09.2022

W skupach nadal pusto. Producenci zbóż czekają na wyższe ceny. Sprzedają tylko ci, którym potrzebne są pieniądze na bieżące wydatki związane miedzy innymi z siewami ozimin czy spłatą kredytów. Obecna sytuacja zarówno na światowych jak i europejskich rynkach nie napawa optymizmem. Zboża są coraz tańsze, a koszty produkcji coraz wyższe.

Szczególnie widać to na przykładzie rzepaku, za którego tonę obecnie oferują w punktach skupu od 2500 do zaledwie 2650 złotych. Ceny oferowane za pszenicę też nie są rewelacyjne. Za tonę konsumpcyjnej płacą od 1350 do 1680 złotych, a za paszowej od 1300 do 1500 złotych.

Ceny pszenicy spadają na światowych giełdach m.in. przez wysoką podaż rosyjskiej pszenicy, o czym pisaliśmy tutaj.

Ceny pozostałych zbóż od kilku tygodni stoją w miejscu ulegając tylko niewielkim wahaniom cenowych uzależnionym od jakości ziarna i lokalizacji skupu.

Żyto konsumpcyjne można sprzedać w cenie od 1050 do 1300 zł/t, jęczmień browarny od 1150 do 1640 zł/t, a owies konsumpcyjny od 1000 do 1300 zł/t.

Natomiast za kukurydzę z poprzedniego sezonu podmioty skupowe oferują od 1200 do 1410 zł/t. Za mokrą kukurydzę (30 proc. wilgotności) płacą zwykle od 750 do 800 zł/t.

Zobacz także: 

Czy ceny nawozów mogą w najbliższym czasie spaść? Wiele wskazuje na to, że tak

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.