fbpx

Marsz Gwiaździsty na Warszawę – KRIR i OPZZ RIOR wzywają rolników do protestu

Organizacje rolnicze nie zgadzają się z projektem Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, który chce, by przejścia graniczne oraz drogi dojazdowe i tory kolejowe zostały uznane za infrastrukturę krytyczną, co uniemożliwiłoby rolnikom protesty na granicy. Wzywają do protestu w Warszawie w dniu 27 lutego.

Zarząd KRIR opublikował apel do rolników:

„W związku z informacją po wystąpieniu Premiera Donalda Tuska w dniu 22 lutego 2024 r.
odnośnie objęcia infrastrukturą krytyczną przejść granicznych wraz z drogami dojazdowymi i torami kolejowymi, a także dynamiczną sytuacją na granicy polsko-ukraińskiej, Krajowa Rada Izb Rolniczych na dzisiejszym posiedzeniu opowiedziała się za zmianą strategii protestacyjnej rolników i w związku z tym, drodzy rolnicy spotykamy się w Warszawie na proteście w dniu 27 lutego 2024 r. pod Flagą Białą-Czerwoną. Kolejne komunikaty będą wydawane na bieżąco stosownie do rozwoju sytuacji”.

Również OPZZ Rolników Indywidualnych i Organizacji Rolniczych na swojej stronie internetowej zamieścił apel:

„Chcemy zamknięcia granicy z Ukrainą i wyrzucenia Zielonego Ładu, proponowanego przez Komisję Europejską, do kosza. Marsz Gwiaździsty na Warszawę odbędzie się 27 lutego 2024 roku”.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.