fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychKrajowy rynek zbóż: Niewielkie podwyżki cen pszenicy konsumpcyjnej

Krajowy rynek zbóż: Niewielkie podwyżki cen pszenicy konsumpcyjnej

Na krajowym rynku zbóż od dłuższego czasu niewiele się dzieje. W skupach pustki. Rolnicy nie są obecnie zainteresowani sprzedażą zbóż po cenach oferowanych przez podmioty skupowe. Te od dłuższego czasu stoją w miejscu.

Wprawdzie 23 września w związku z ze wzrostami notowań na giełdzie Matif w Paryżu  nieco podrożała również u nas pszenica konsumpcyjną. Ale podwyżka o 15 złotych na tonie nadal jest niewielka. Producenci zbóż, zwłaszcza ci, którzy posiadają własne magazyny, czekają na lepsze ceny, które obiecał im minister rolnictwa wraz z nadejściem jesieni. Jak na razie, choć jesień już nadeszła, karuzela cenowa stoi w miejscu.

Obecnie podmioty skupowe za tonę pszenicy konsumpcyjnej oferują od 1350 do 1690 złotych, a za paszowej od 1300 do 1470 złotych. Żyto konsumpcyjne można sprzedać w cenie od 1050 do 1300 zł/t, jęczmień browarny od 1150 do 1640 zł/t, o owies konsumpcyjny od 1000 do 1300 zł/t.

Tona rzepaku kosztuje w zależności od parametrów jakościowych ziarna od 2490 do 2850 złotych, tona kukurydzy od 1200 do 1420 złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.