fbpx
Strona głównaWiadomościIzby Rolnicze chcą szybszych wypłat dopłat do nawozów

Izby Rolnicze chcą szybszych wypłat dopłat do nawozów

Krajowa Rada Izb  Rolniczych apeluje do wicepremiera , ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka  o przyspieszenie wypłaty dopłat do nawozów tak aby pieniądze wpłynęły na konta rolników jeszcze przed siewami rzepaku i zbóż ozimych.

Jak uzasadniają izby rolnicze wielu rolników licząc na obiecaną przez Rząd RP dopłatę do zakupu nawozów nie rezygnowało z nawożenia. Gospodarze ci zainwestowali duże pieniądze w zakup nawozów licząc na szybki zwrot części środków w postaci dopłaty od państwa, aby móc je zainwestować w przygotowania do kolejnych zasiewów i związanych z tym prac.

– Dzisiaj jest bowiem szczególnie ważne, aby plony jakie zostaną osiągnięte w tym roku oraz latach następnych nie były mniejsze od tych z lat poprzednich w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego Europy i świata po brutalnej rosyjskiej agresji na Ukrainę – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.