fbpx

Indyki w lepszej cenie

Nie co zrzedły w ostatnim czasie miny producentom drobiu, ponieważ cen kurcząt brojlerów po raz kolejny uległy obniżeniu. Za to wzrosły ceny indyków. W drugim tygodniu września za 1 kg żywca indyczego krajowi dostawcy przeciętnie uzyskiwali 5,12 zł, o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu oraz o 7% więcej niż przed miesiącem. Cena kurcząt brojlerów średnio wynosiła 3,69 zł/kg czyli o 1% mniej niż tydzień i miesiąc wcześniej. W odniesieniu do notowań sprzed roku indyki podrożały o 2%, a kurczęta o 6%.

– W dniach 10–16.09.2018 r. nadal taniały tuszki kurcząt, które zbywano przeciętnie po 5,74 zł/kg, o 2% taniej niż tydzień wcześniej i o 7% taniej niż przed miesiącem. Za tuszki indyków trzeba było zapłacić średnio 8,80 zł/kg, o 11% więcej niż w poprzednim notowaniu i o 9% więcej niż miesiąc wcześniej. Tuszki kurcząt były droższe niż przed rokiem o 4%, a tuszki indyków – o 10% – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Źródło: KOWR

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.