fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaCeny żywca drobiowego idą w górę

Ceny żywca drobiowego idą w górę

Producenci drobiu długa będą jeszcze będą liczyć straty jakie ponieśli wyniku epidemii ptasiej grypy. Nie osłodzą im tego nawet odnotowane w tym miesiącu podwyżki cen skupu żywca drobiowego.

– Indyki kupowano przeciętnie po 8,69 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień i miesiąc  wcześniej. Cena kurcząt brojlerów, tak jak w poprzednim tygodniu, wyniosła 6,13 zł/kg i była o 3 gr/kg niższa niż przed miesiącem. Za gęsi tuczone dostawcy uzyskiwali 14,67 zł/kg,  o 6,5% więcej niż tydzień wcześniej, ale o 2% mniej niż przed miesiącem. Cena kaczek brojlerów ukształtowała się na poziomie 7,31 zł/kg, odpowiednio o 1% i 3,5% wyższym niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem gęsi tuczone były droższe o 63%, kurczęta brojlery – o 49%, kaczki – o 48%, a indyki – o 33,5% – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Natomiast  zakłady drobiarskie  sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych z szyjami średnio po 9,13 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień wcześniej, ale o 1% taniej niż przed  miesiącem. Cena tuszek indyków wyniosła14,69 zł/kg i była o 6,5% niższa niż w poprzednim  tygodniu, ale o 3% wyższa niż miesiąc wcześniej.  Jak podają eksperci KOWR W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem tuszki kurcząt podrożały o 32%, a tuszki indyków – o 27%.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.