fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaW sierpniu spadły ceny żywca drobiowego

W sierpniu spadły ceny żywca drobiowego

Producenci moją w tym roku wiele powodów do narzekań. Najpierw ich fermy pustoszyła ptasia grypa, później mieli kłopoty z odzyskaniem odszkodowań za zutylizowane ptaki, a dziś borykają się z chwiejnymi cenami, które z miesiąca na miesiąc, wprawdzie niewiele, ale spadają. Natomiast koszty produkcji i to wcale nie mało stale rosną.

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w sierpniu za kurczęta brojlery dostawcy uzyskiwali przeciętnie po 6,07 zł/kg. Cena żywca indyczego wynosiła 8,54 zł/kg i była o 1 proc. niższa niż przed miesiącem.

Za kaczki brojlery uzyskiwano 7,37 zł/kg wobec 7,38 zł/kg w trzecim tygodniu lipca br. Za gęsi tuczone dostawcy uzyskiwali 15,67 zł/kg czyli o 1 proc. mniej niż przed miesiącem.

Dobrze chociaż, że w odniesieniu do cen notowanych przed rokiem kurczęta brojlery były droższe o 46 proc.,  indyki – o 70 proc., kaczki brojlery – o 48 proc., a gęsi tuczone – o 64 proc.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.