fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaImport taniej wieprzowiny skutecznie hamuje podwyżki w kraju

Import taniej wieprzowiny skutecznie hamuje podwyżki w kraju

Zeszły tydzień upłynął pod znakiem spadków cen skupu wieprzowiny; średnio za tuczniki w klasie E płacono ok. 9,05 zł/kg, co oznacza spadek o 10 gr/kg w ujęciu tygodniowym.

– Jest rezultat dużego importu do Polski wieprzowiny  po niskich cenach z krajów zachodnich. Patrząc jednak na rosnące ceny prosiąt uczestnicy rynku przewidują, że cena tuczników w ciągu nadchodzących miesięcy może rosnąć. Wysokie ceny energii ograniczyły zapasy mięsa w wielu zakładach w całej Unii Europejskiej, a niska podaż świń rzeźnych, większe zamówienia hipermarketów przed Wielkanocą i sezonem grillowym będą działać w kierunku wzrostu cen żywca – informuje POLPiG.

Z kolei na rynkach europejskich sytuacja jest zróżnicowana; wg informacji POLPiG w Danii w ciągu ostatnich 5 tygodni cena spadła już o 17 centów za kg, z kolei w ubiegłym tygodniu notowano podwyżki m.in. we Francji, w Hiszpanii i w Holandii. W Niemczech cena od 7 tygodni pozostaje niezmienna i wynosi 2 EUR/kg, z kolei na małej niemieckiej giełdzie wzrosła w piątek o 2 centy do 2,09 EUR/kg.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.