fbpx

Boże Narodzenie powinno zwiększyć popyt na wieprzowinę

Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej POLPIG informuje, że “wpływ zbilżających się Świąt Bożego Narodzenia na rynek wieprzowiny może być większy niż zazwyczaj”

Jak czytamy w komunikacie KZPPTCh POLPIG z Niemiec nadszedł pozytywny impuls rynkowy – na “małej giełdzie” po 6 tygodniach bez żadnego obrotu pojawiła się sprzedaż wszystkich wystawionych tuczników.

Samasz loteria - baner

Ceny na rynku unijnym utrzymywały się na stabilnym poziomie – jedynie Francja i Hiszpania obniżyły ceny skupu odpowiednio o 5 i 3 eurocenty, ze względu na presję sieci handlowych. Jednak zapasy wieprzowiny w UE są niskie, co przy zwiększonych zamówieniach w okresie świąt Bożego Narodzenia mogą wpłynąć na wzrost cen.

Jak informuje POLPIG, “w Polsce, ten pozytywny scenariusz jest jednak uzależniony od wzrostu cen żywca wieprzowego w Niemczech. Tymczasem w notowaniach VEZG cena u naszego zachodniego sąsiada po raz drugi z rzędu została utrzymana na niezmienionym poziomie 2,10 €/kg (wbc). Na krajowym podwórku tuczniki w klasie E w ostatnim tygodniu były skupowane po 9,40-9,45 zł/kg, czyli bez zmian w stosunku do tygodnia wcześniejszego”

 

Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.