fbpx
Strona głównaPrawo i finanseCzas na złożenie rejestrów wypasu w ramach dobrostanu zwierząt

Czas na złożenie rejestrów wypasu w ramach dobrostanu zwierząt

Rolnicy tylko do 2 listopada br. mają czas na złożenie rejestrów wypasu. W tym roku dokumenty należy złożyć przez aplikację eWniosek Plus.


– Dokumenty te należy złożyć poprzez aplikację eWniosek Plus. W menu głównym, w panelu bocznym została dodana nowa funkcjonalność umożliwiająca złożenie dokumentów uzupełniających, składanych w trakcie postępowania, bez konieczności wysyłania zmiany do złożonego już wniosku – zakładka Dokumenty uzupełniające – informuje ARiMR.

Dowiedzieliśmy się, że w ramach deklaracji dokumentów uzupełniających istnieje w 2021 roku możliwość złożenia załączników nie merytorycznych  (załącznik Z0104 – Rejestr wypasu krów mlecznych, Z0107 – Oświadczenie zapewnieniu wypasu bydła mięsnego, Z0116 – Oświadczenie o zapewnieniu wypasu – owce) – tu istnieje możliwość przesłania dokumentu w formie skanu lub poprzez wypełnienie: rejestru wypasu krów mlecznych krów mlecznych w roku 2021,oświadczenia o zapewnieniu wypasu owiec w roku 2021, oświadczenia o zapewnieniu wypasu bydła mięsnego w roku 2021.

Obowiązek składania rejestrów dotyczy rolników realizujących działanie PROW 2014-2020 Dobrostan zwierząt: Pakiet 2. Dobrostan krów – wariant 2.1 Dobrostan krów mlecznych – wypas, wariant 2.3 Dobrostan krów mamek oraz  Pakiet 3. Dobrostan owiec – wariant 3.1 Dobrostan owiec – zwiększona powierzchnia w budynkach  powinni pamiętać o złożeniu w terminie od 16 października do 2 listopada br. do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa niezbędnych dokumentów, w tym: rejestru wypasu krów mlecznych – dla wariantu 2.1 Dobrostan bydła mlecznego – wypas, oświadczenia o zapewnieniu wypasu dla bydła mięsnego – dla wariantu 2.3 Dobrostan krów mamek oraz  oświadczenia o zapewnieniu wypasu lub dostępu do wybiegu dla owiec – dla wariantu 3.1 Dobrostan owiec – zwiększona powierzchnia w budynkach.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.