fbpx
Strona głównaTechnikaEksploatacja i serwisContactus Agro: Sprzedaż to nie wszystko, liczy się serwis

Contactus Agro: Sprzedaż to nie wszystko, liczy się serwis

Firma Contractus Agro to jeden z najmłodszych dealerów Claas, który dołączył do sieci w styczniu 2021 roku. Od tego czasu firma rozwinęła się bardzo dynamicznie o czym mogliśmy się przekonać osobiście podczas naszej wizyty w połowie lutego br. w głównej siedzibie w Porosłach k/Bialegostoku.

Contactus Agro wywodzi się z założonej już w 1988 firmy Contactus Sp  z.o.o., która specjalizuje się w handlu i eksporcie: produktów rolnych, mięsa, dodatków spożywczych do żywności, urządzeń dla przemysłu spożywczego, importem oraz eksportem maszyn i urządzeń rolniczych oraz części zamiennych. W 2003 roku powstał z kolei dział zajmujący się sprzedażą i serwisem maszyn na rynku lokalnym. Jak więc widać doświadczenie w sprzedaży i przede wszystkim serwisowaniu maszyn to już 20 lat, przez który to czas firma wypracowała sobie dużą renomę.

Co zatem składa się na tak duży sukces Contractus Agro? Zgodnie z powiedzeniem, że pierwszą maszynę sprzedaje dział handlowy, a już kolejną serwis firma przykłada właśnie do serwisu i obsługi posprzedażowej bardzo dużą wagę i znajduje to odbicie w jej kondycji i wynikach działalności. Jeszcze w 2020 r. firma dysponowała 12 autami serwisowymi, 20 mechanikami, 2 punktami serwisowymi z jednym serwisem mobilnym i 3 pracownikami biura obsługi klienta serwisu. Natomiast 3 lata później, w 2023 r. liczba pojazdów serwisowych wzrosła prawie o połowę do 18, zespół mechaników powiększył się do 26 osób, biuro obsługi klienta ma już 4 specjalistów. Serwisy maszyn realizowane są już w 4 halach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt, a w teren ruszają już dwa mobilne serwisy.

Kierownik serwisu Kamil Łupiński, fot. KW

O tym, że firma bardzo dobrze słucha potrzeb swoich klientów świadczy również to, że w tzw. wysokim sezonie – od początku kwietnia do końca listopada – infolinia serwisu jest dostępna 24 h/dobę, a czas dojazdu po wezwaniu jest maksymalne skrócony. Niezwykle istotne, jest również to, że zespół techniczny przechodzi szkolenia non-stop w zakresie rozwoju swoich  kompetencji (dotychczas zrealizowano 3145 godzin szkoleniowych pracowników serwisu w Akademii Claas od roku 2021). Nie mniej ważne jest również to, że o maszyny dba zespół techników, mających prawie 20-letnie doświadczenie w zawodzie.

Pozostając jeszcze w kwestii serwisu nie sposób nie wspomnieć o tym, że mechanicy zespołu serwisowego Contractus Agro chętnie stają w konkursowe szranki, gdzie mogą wykazać się swoją wiedzą. Technicy serwisowi tej firmy dwa lata z rzędu zajęli wysokie miejsca w ogólnopolskim konkursie „Mechanik na Medal” organizowanym przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, organizatora wystawy Agro Show, co może świadczyć o ich wysokich kompetencjach.

Jednakże dział serwisu nie byłby tak wydajny i skuteczny, gdyby nie rozbudowany dział części zamiennych, który naprawdę może robić wrażenie.  Obecnie w przypadku Contractus Agro jest to zapas części o wielkości 10 tys. numerów katalogowych dostępnych od ręki w 7 magazynach firmowych. Samo zatowarowanie magazynów odbywa się na podstawie populacji maszyn i historii sprzedaży, co pozwala idealnie dopasować ofertę i skrócić czasy przestojów. Dodatkowo firma uruchomiła również sprzedaż części online w swoim sklepie internetowym  www.sklep.contractus.pl.

Rozbudowany dział części zamiennych, fot. KW

W samym tylko dziale części zamiennych pracuje 15 wykwalifikowanych doradców oraz mobilny doradca ds. części zamiennych. Infolinia tego działu dostępna jest 24 h/dobę w wysokim sezonie oraz wydłużone są godziny pracy działu części w najbardziej wymagających okresach. Dzięki takiemu podejściu, jak tłumaczą przedstawiciele firmy Contractus Agro, klienci mogą liczyć na maksymalne skrócenie czasu wyłączenia maszyn z pracy.

Dodatkowo, jako dealer Claas firma Contractus Agro udostępnia platformę Claas Parts on-line stałym klientom B2B, która ułatwia zamówienia oraz stały dostęp do aktualnej oferty, cen, dostępności, możliwość planowania dostaw i wglądu w terminy.

Mówiąc o firmie Contractus Agro nie można pominąć jeszcze jednego aspektu, czyli działu maszyn używanych. Jest to najnowszy dział w firmie Contractus Agro, który zgodnie z planem ruszył w styczniu 2023 r. Park maszyn z drugiej ręki znajduje się w głównej siedzibie firmy Contractus Agro w Porosłach, a maszyny są również wystawione online na serwisie Otomoto. Jest to o tyle istotne, że klienci decydujący się na nowe maszyny mogą bez problemu zostawić swoją starą maszynę w rozliczeniu, co zdejmuje z nich konieczność martwienia się o jej sprzedaż we własnym zakresie.

Najnowszy dział w Contractus Agro, czyli maszyny używane, fot. KW

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.