fbpx

Rolnicy wybrali Dealera Roku 2024 Claas

Każdy rolnik, każdy przedsiębiorca i użytkownik maszyn Claas może wypowiedzieć się o poziomie jakości obsługi swojego autoryzowanego serwisu dealerskiego. Ankieta dostępna jest co roku w ramach Badania Satysfakcji Klienta Claas i na tej podstawie wyłaniani są najlepsi dealerzy Claas danego roku.

W najnowszym plebiscycie trzy pierwsze miejsca Dealera Roku 2024 zajęły firmy:

Samasz loteria - baner

I miejsce – Świerkot Sp. z o.o. ze Studzionki k. Pszczyny (woj. śląskie);

II miejsce – Agro-Land Marek Różniak ze Śmielina k. Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie);

III miejsce – Świerkot Tech Agro Sp. z o.o. z Moczydła (woj. małopolskie).

Tegoroczne zestawienie zostało zdominowane przez dwie firmy spod znaku Świerkot. Przedsiębiorstwo Świerkot sp. z o.o. od dwóch lat zajmowało drugie miejsce wśród najlepszych dealerów Claas (2021 i 2022), a obecnie za 2023 r. sięgnęło po najwyższy laur.

Firma Agro-Land Marek Różniak ze Śmielina k. Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) – zeszłoroczny zwycięzca zestawienia – w tym zajął drugie miejsce.

W najnowszym badaniu satysfakcji wzięło udział ponad pół tysiąca rolników i przedsiębiorców z całej Polski, użytkujących maszyny Claas. Dobrowolnie mogli odpowiedzieć na kilkadziesiąt szczegółowych pytań, dotyczących:

*sprzedaży – wiedzy produktowej, przekazania maszyny, aktywności działów sprzedaży podczas kontaktu z klientem;

*serwisu – zwłaszcza jego operatywności przy rozwiązywaniu zgłoszonej awarii oraz jakości naprawy;

*doboru części zamiennych – fachowości w przygotowaniu części oraz szybkości realizacji zamówień.

Tegoroczny zwycięzca zebrał najwyższe noty dla kategoriach za pracę swego Działu Sprzedaży. Klienci docenili sprawny i fachowy przebieg konfiguracji produktu i wysoką wiedzę produktową obsługujących ich handlowców. Dealer nie dawał się zaskoczyć nawet najtrudniejszym pytaniom swych klientów.

Hale warsztatowe, za które odpowiadał Dział Serwisu firmy, już swoją organizacją pracy i czystością były bardzo wysoko oceniane, a wykonane naprawy czy przeglądy były najwyższej jakości. Dotyczyło to serwisu zarówno u Dealera, jak i – nie zapominajmy – napraw wykonanych u klienta, często w warunkach polowych. Mobilne warsztaty były w pełni wyposażone, robota przebiegała szybko i sprawnie, nawet w wysokim sezonie. Co ważne, pracownicy byli zmotywowani, uprzejmi – widać, że lubią swoją pracę. A Dział Części był bardzo wysoko oceniany za świetne doradztwo w wyborze części, znajomości konfiguracji części, szybkości ich dostawy i uzupełniania.

W przypadku dealera Agro-Land M. Różniak – Dział Sprzedaży został wysoko oceniony za proces konfiguracji produktu. To zasługa głębokiej znajomości produktów przez handlowców. Zawsze byli przygotowani na dociekliwe pytania klientów. Zarówno oni – podczas zamawiania nowych maszyn – jaki i serwisanci, dokonujący przeglądów lub napraw starszych urządzeń otrzymali wysokie oceny od klientów.

Rolnicy i przedsiębiorcy i u tego Dealera docenili dbałość o kompleksowe wyposażenie aut serwisowych, jakość wykonywanej pracy w serwisie stacjonarnym i mobilnym, tudzież zaangażowanie pracowników. Dział Części zebrał wysokie oceny w zakresie doradztwa dotyczącego części, wiedzy pracowników i dostępności podzespołów.

Natomiast zasłużone laury za zdobycie trzeciego miejsca zbiera firma Świerkot Tech Agro z siedzibą w woj. małopolskim. Jej Dział Sprzedaży zdobył uznanie klientów za sprawne i trafne porady przy konfiguracji produktu. Dział Serwisu zawsze był gotowy na najcięższe wyzwania – zarówno w maszynach dostarczonych do warsztatu, jak i w naprawach dokonywanych u klientów. Możliwe było to dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników i ich dużej wiedzy. Naprawy przebiegały szybko.

Doceniono także Dział Części – wiedzę pracowników, potrafiących zdiagnozować potrzebę klienta oraz bardzo dobrze dobrać potrzebną część – których nigdy nie brakowało w zasobach magazynowych Dealera.

źródło: Claas

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.