fbpx

Flaszka za głos w wyborach czy za pomoc w truskawkach? Wyborczą aferą zajmuje się prokuratura

Tak zwana kiełbasa wyborcza to z pewnością określenie znane każdemu, jednakże w lubelskiej gminie Ludwin została ona zamieniona w wyborach samorządowych z 7 kwietnia na coś, co niektórych mogło bardziej przekonać do oddania głosu na konkretnego kandydata.

Jak informuje serwis jawnylublin.pl 0,7 litra wódki miała oferować sołtyska ze wsi Dąbrowa (gm. Ludwin) w zamian za głos na konkretnego kandydata do rady gminy. Kandydat został radnym, ci, którzy flaszkę przyjęli, zgłosili się na policję, a sprawą zajmuje się teraz lubelska prokuratura. Sołtyska przyznaje, że flaszkę dała, ale tylko jedną i nie za głos, ale za pomoc w gracowaniu truskawek.

Samasz loteria - baner

Czytając dalej dowiadujemy się, że w przypadku gm. Ludwin w okręgu wyborczym nr 3 obejmującym swoim zasięgiem wsie: Dąbrowa, Dratów-Kolonia i Krzczeń o mandat radnego walczyło najwięcej, bo aż pięciu kandydatów. Wśród nich był Adrian Gregorowicz z KWW „Razem możemy więcej”. I to on zdobywając 32,76 proc. głosów (76) mandat radnego zdobył. Dla porównania, Grzegorz Wyszomirski, który miał drugi wynik, zyskał tych głosów 23,28 proc. (54).

Serwis przekazuje, że wspomniany Adrian Gregorowicz w wywalczeniu procentów gwarantujących mandat być może był „wspomagany” w sposób niedozwolony przez sołtyskę Dąbrowy i pełnomocniczkę wyborczą KWW „Razem możemy więcej” Marzenę Nikiszyn. Miała ona wręczać mieszkańcom wsi 0,7 litra wódki w zamian za głos na Gregorowicza. Miała też zawozić mieszkańców wsi do komisji wyborczej.

Sprawa znalazła już swój finał w prokuraturze i obecnie zajmuje się nią Prokuratura Rejonowa w Lublinie.

Kulisy sprawy opisuje jawnylublin.pl.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.