fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCeny zbóż w kraju poniżej oczekiwań rolników. Ceny zbóż 26.08.2022

Ceny zbóż w kraju poniżej oczekiwań rolników. Ceny zbóż 26.08.2022

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas spotkań z rolnikami zapewnia, że dziś nie ma problemów ze skupem i przechowaniem zbóż. Jednak jego słowa nie przekonują plantatorów zbóż by tworzyli kolejki przed siedzibami podmiotów skupowych.

Problemem są tu ceny; te oferowane przez podmioty skupowe nie zadawalają rolników. Dlatego wolą jeszcze poczekać ze sprzedażą, ponieważ zgodnie z wcześniejszymi słowami włodarza resortu rolnictwa jesienią maja one być znacznie wyższe. Natomiast obecnie zatrzymały się w miejscu i karuzela cenowa raczej przechyla się w dół niż w górę.

Za tonę pszenicy konsumpcyjnej oferują dziś w skupie od 1400 do 1730 złotych, a za paszową od 1300 do 1510 złotych.  Żyto konsumpcyjne można sprzedać w cenie od 1070 do 1300 zł/t, jęczmień browarny od 1150 do 1620 zł/t, owies konsumpcyjny od 950 do 1250 zł/t, a kukurydzę od 1200 do 1420 zł/t.

Ceny rzepaku tez nie zachwycają . Po tych rekordowych zastało już tylko wspomnienie. Obecnie za tonę rzepaku podmioty skupowe oferują od 2700 do 3050 złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.