fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychEuropejska pszenica musi stanieć?

Europejska pszenica musi stanieć?

Cena pszenicy w środę na paryskim Matifie znów poszła w dół. Jest to wynik słabszego popytu na europejską pszenicę, która cenowo nie jest w stanie konkurować z pszenicą ukraińską i rosyjską. Podobnie rzecz się ma z pszenicą amerykańską, której tempo eksportu jest najsłabsze od sezonu 1971/1972.

Cena pszenicy spadła wczoraj o 2,75 EUR/t do 353,25 EUR/t. Niepokój o umowę zbożową nieco zmalał, a dodatkowo Rosja zapowiedziała zniesienie ograniczeń eksportowych, co jeszcze pomoże zalać rynek tanim ziarnem.

Spadła także cena kukurydzy, choć na niewielką skalę, bo o 0,5 EUR/t do 340,25 EUR/t.

– Zabrakło pozytywnych sygnałów z wczorajszego raportu USDA. Ograniczono produkcję, ale także popyt na kukurydzę. Dodatkowo uspokoiła się sytuacja na Ukrainie. Dostawy kukurydzy z regionu do Europy są kontynuowane, co sprzyja obniżaniu cen kukurydzy w Paryżu – informuje serwis Kaack.

Na plusie wyszedł wczoraj rzepak, który zdrożał o 2,75 EUR/t do 633 EUR/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.