fbpx
Strona głównaPozostałeKRIRZielony Ład i strategia "od pola do stołu" powinny zostać zawieszone

Zielony Ład i strategia “od pola do stołu” powinny zostać zawieszone

Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje do wicepremiera, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka o podjęcie działań na forum UE w celu opóźnienia wejścia w życie przepisów dotyczących Europejskiego Zielonego Ładu i strategii „od pola do stołu”.

– Konsekwencje wojny na Ukrainie z każdym dniem coraz bardziej odczuwa Polska i kraje sąsiadujące, ale także odległe państwa, które przez lata sprowadzały z Ukrainy surowce. Nie wiemy także jak długo potrwa ta sytuacja, ani jaki będzie jej dalszy bieg – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR

Dlatego samorząd rolniczy postuluje o pilne zawieszenie wszelkich procedowanych reform, których efektem może być dalszy wzrost kosztów produkcji, a co za tym idzie zagrożenie bezpieczeństwa żywnościowego.

Izby rolnicze apel w sprawie środków łagodzących wpływ wojny w Ukrainie na unijny sektor rolny i zawieszenia unijnych reform dotyczących rolnictwa skierowały również do Janusza Wojciechowskiego, unijnego komisarza ds. rolnictwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.