fbpx
Strona głównaPrawo i finanseZasady przyznawania płatności obszarowych 2023 - 2027

Zasady przyznawania płatności obszarowych 2023 – 2027

Od 2023 r. płatności obszarowe będą przyznawane zgodnie z Planem Strategicznym WPR na lata 2023-2027, zatwierdzonym przez Komisję Europejską w dniu 31 sierpnia 2022 r.

Wydanie tej decyzji umożliwiło otwarcie kolejnego etapu prac nad wdrożeniem reformy Wspólnej Polityki Rolnej. Dlatego w najbliższym czasie do konsultacji publicznych skierowane zostaną projekty aktów prawnych określających szczegółowe zasady przyznawania wsparcia na lata 2023-2027.

Jak podaje resort rolnictwa obecnie trwają również zaawansowane prace nad przygotowaniem broszury informacyjnej. Ponadto, Ministerstwo planuje przeprowadzenie, we współpracy z ośrodkami doradztwa rolniczego i z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, szerokiej kampanii informacyjnej dla rolników.

– Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozumie potrzeby rolników związane z dostępem do informacji o zasadach przyznawania wsparcia od najbliższej kampanii. Zapewniam również, że w trwających pracach dążono do jak najszybszego uzgodnienia treści Planu Strategicznego z Komisją Europejską. W efekcie podjętych działań Polska jest w pierwszej grupie państw członkowskich UE, które mają wydaną decyzję zatwierdzającą – informuje Krzysztof Ciecióra, podsekretarz stanu w MRiRW

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.