Wspólne działania ARiMR i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na rzecz poprawy jakości powietrza

Porozumienie podpisano 7 maja 2021 r. (od lewej: Michał Kurtyka - minister klimatu i środowiska; Maciej Chorowski - prezes NFOŚiGW; Halina Szymańska - prezes ARiMR; Paweł Mirowski - zastępca prezesa NFOŚiGW). Zdjęcia Michał Wandrasz, fot. ARiMR

Wspólne działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce to cel podpisanego 7 maja porozumienia między Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Cieszę się, że powiększa się grono partnerów Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz NFOŚiGW upowszechniających wiedzę o przyczynach zanieczyszczeń powietrza oraz negatywnych konsekwencji tego zjawiska dla zdrowia ludzi i środowiska. Liczymy na owocną współpracę z ARiMR-em, szczególnie w zakresie informowania mieszkańców obszarów wiejskich o możliwościach dofinansowania wymiany tzw. kopciuchów i termomodernizacji domów jednorodzinnych w ramach dwóch rządowych programów: »Czyste Powietrze« i »Stop Smog«  – mówi  minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Według profesora Macieja Chodorowskiego, prezesa NFOŚ i GW Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to doskonały kanał dotarcia także z pełną ofertą programową NFOŚiGW, której beneficjentami mogą być m.in. rolnicy, mieszkańcy wsi, grupy producentów rolnych, przedsiębiorcy i samorządy lokalne.

– Nasza Agencja szeroko korzysta z możliwości, jakie daje cyfryzacja. Internet jest również medium, które służy nam do informowania rolników, przetwórców z branży rolno-spożywczej, samorządów, mieszkańców polskiej wsi o wszystkich programach proponowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chcemy rozszerzyć zakres udostępnianych informacji o te dotyczące pomocy oferowanej przez inne instytucje państwowe. W tym celu uruchomimy na portalu internetowym Agencji specjalną podstronę – na razie poświęconą udzielanemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wsparciu, z którego mogą skorzystać także rolnicy i mieszkańcy wsi – podsumowuje Halina Szymańska, prezes ARiMR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności