fbpx

618 mln zł za ekoschematy przelane na konta rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała już rolnikom 2,35 mld zł w ramach płatności końcowych z tytułu dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W ramach ekoschematów powierzchniowych wypłacono 618 mln zł. Łącznie z zaliczkami do rolników w ramach dopłat za 2023 rok trafiło ponad 11,5 mld zł.

W ubiegłym roku na dopłaty bezpośrednie przeznaczone zostało blisko 17 mld zł. Wnioski złożyło 1,24 mln rolników. Zaliczki płatności bezpośrednich i obszarowych wypłacane były od 16 października do 30 listopada – w tym okresie na konta rolników trafiło prawie 9,2 mln zł.

Płatności końcowe przekazywane są od 1 grudnia. Do 12 marca ARiMR wypłaciła je w kwocie 2,35 mld zł, w tym ponad 618 mln zł za ekoschematy powierzchniowe.

Na wypłaty muszą poczekać rolnicy ubiegający się o dopłaty w ramach „Dobrostanu zwierząt”, ponieważ nie zakończyły się jeszcze okresy referencyjne dla niektórych wariantów. ARiMR informuje, że na środki muszą poczekać do kwietnia.

Czas na wydanie decyzji w sprawie przyznania dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 r. mija 31 maja 2024 r., a realizacja wypłat z tego tytułu powinna się zakończyć do 30 czerwca 2024 r.

Źródło: ARiMR

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.