Wilk w Świnoujściu? Służby monitorują sytuację

fot. pixabay

Pod koniec marca na ulicach Świnoujścia, jak donoszą lokalne media, pojawiać zaczął się samotny wilk.

Jak informuje serwis swinoujscie.naszemiasto.pl, widziało go już sporo mieszkańców nadmorskiego kurortu, według których zwierzę nie jest agresywne, a pojawia się przede wszystkim na skraju lasu.

– Zwierzę widziane miało być m.in. w okolicach Dzielnicy Nadmorskiej. Służby miejskie monitorują sprawę. Zaangażowani są także przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – mówi rzecznik prezydenta miasta Jarosław Jaz, cytowany przez swinoujscie.naszemiasto.pl.

O problemach z wilkami w woj. zachodniopomorskim pisaliśmy tutaj: Wilki urządziły rzeź w zagrodzie hodowlanej w Cieminie

Władze Świnoujścia poinformowały w oficjalnym komunikacie, że przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska pracują już w mieście, a ich zadaniem jest odłowienie zwierzęcia. Samemu wilkowi, oczywiście o ile nie jest to zdziczały pies, nic nie grozi. Należy do gatunku chronionego, zostanie więc uśpiony i wywieziony z wyspy.

Za zabijcie lub skłusowanie wilka grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Paweł Palica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności