fbpx

Uprościć przepisy dotyczące budowy zbiorników retencyjnych

Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Gospodarski Morskiej i Żeglugi Śródlądowej o zmianę przepisów w zakresie budowy zbiorników retencyjnych do powierzchni 1 ha.

– W ramach możliwości uzyskania wsparcia na dodatkowe operacje z „Modernizacji gospodarstw rolnych” w ramach PROW 2014-2020 związanych z nawadnianiem powinno się umożliwić budowę zbiorników retencyjnych do powierzchni 1 ha na podstawie zgłoszenia do Starosty Powiatowego – informuje KRIR.

Samasz loteria - baner

Pozwolenia na budowę i pozwolenia wodnoprawnego nie wymagają zbiorniki wodne o powierzchni do 500 m2, a roboty budowlane wymagają jedynie zgłoszenia. Zdaniem samorządu rolniczego należałoby to rozszerzyć do powierzchni 1 ha.

Ponadto, wybudowany zbiornik retencyjny powinien być objęty podatkiem rolnym, a nie podatkiem od nieruchomości, tak jak stawy rybne. Jak podkreśla KRIR, nie powinny być one objęte w żadnym przypadku podatkiem od nieruchomości, ze względu na to, że ich rola związana będzie z działalnością rolniczą.

Źródło: KRIR

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.