fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówUkraińskie zakłady azotowe sprzedają Rumunom mocznik dwa razy taniej niż... Ukraińcom

Ukraińskie zakłady azotowe sprzedają Rumunom mocznik dwa razy taniej niż… Ukraińcom

Ostchem, firma należąca do grupy azotowej DF ukraińskiego oligarchy Dmytro Firtasza sprzedaje do Rumunii mocznik niemal dwa razy taniej niż oferuje go na własnym rynku ukraińskim.

Dane te pochodzą z agencji informacyjno-analitycznej “Chem-Courier”, a przytoczył je ukraiński serwis Latifundist.com.

– Według danych firm transportowych w tym miesiącu do Rumunii ma trafić 3 tys. ton mocznika wyprodukowanego przez “Azotu” (Czerkasy). Jak podaje “Chem-Courier”, w pierwszym tygodniu maja wyeksportowano około 1,4 tys. ton nawozu po cenie 357 USD/t DAP Vadul-Siret – czytamy na Latifundist.com.

Jak czytamy w serwisie, ten sam nawóz klientom ukraińskim sprzedawany jest po 29 tys. UAH/t z VAT lub 653 dolary za tonę.

Pomimo trwającej wojny zakłady Ostchem w 2022 roku zwiększyły swoją produkcję 4,7-krotnie z 22,8 tys. do 106,5 tys. ton.

W tym przypadku komentarz ciśnie się na usta sam, jednak ze względu na pewne obowiązujące portal normy, powstrzymamy się.

Zobacz także:

Ukraińska SBU aresztowała urzędników domagających się łapówek od eksporterów zbóż

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.