fbpx
Strona głównaPozostałeUkraina wyeksportuje rurociągiem do 2 mln ton oleju jadalnego rocznie

Ukraina wyeksportuje rurociągiem do 2 mln ton oleju jadalnego rocznie

Wstępnie planuje się, że długość rurociągu wyniesie 600 km, a przepustowość do 2 mln ton rocznie. Rurociąg powinien biec z rejonu Jagodina (obwód wołyński) do Gdańska.

– Przede wszystkim planowany jest transport oleju słonecznikowego, ponieważ jest to główny olej roślinny produkowany przez ukraińskie firmy. Jest też olej rzepakowy i sojowy, ale ich ilości są znacznie mniejsze – mówi Mykola Solskyi, Minister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy. 

Według niego ostateczny koszt budowy będzie w dużej mierze zależał od konkretnej trasy i ukształtowania terenu. Mykoła Solski dodał, że sama budowa zajmie mniej czasu niż zatwierdzenie wszystkich dokumentów.

– Rurociąg będzie miał kilkaset kilometrów, a interesy wielu społeczności i ludzi na tym odcinku muszą być brane pod uwagę. Martwi nas to bardziej niż sama budowa – dodaje Solskyi.

Odnośnie finansowania tego projektu zaznaczył, że w tym miesiącu w Brukseli odbędzie się spotkanie ministrów polityki rolnej krajów UE, na którym ta kwestia zostanie rozwiązana.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.