fbpx
Strona głównaPrawo i finanseTelemedycyna w weterynarii?

Telemedycyna w weterynarii?

Resort rolnictwa chce wprowadzić w ustawie o zakładach leczniczych dla zwierząt poprawkę umożliwiającą prowadzenie porad i konsultacji przez lekarza weterynarii za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności

Większość lekarzy weterynarii nie widzi jednak możliwości świadczenia usług weterynaryjnych za pośrednictwem środków umożliwiających komunikację na odległość , w tym za pośrednictwem internetu

Według  Krajowej Izby Weterynaryjno-Lekarskiej usługi weterynaryjne, w tym polegające na udzielaniu porad lub konsultacji, nie mogą być wykonane z należytą starannością i rzetelnością bez bezpośredniego zbadania zwierzęcia.

–  Nie sposób przecież przeprowadzić ze zwierzęciem, występującym w roli pacjenta szczegółowego wywiadu, co za tym idzie bezpośrednie badanie zwierzęcia jest niezbędne i w żaden sposób nie zastąpi go kontakt z posiadaczem zwierzęcia. Wyraźnie zresztą wyraża to art. 17 ust. 2 Kodeksu Etyki Lekarza Weterynarii wprost stanowiąc, iż „Lekarz weterynarii nie może podejmować leczenia zwierzęcia bez jego zbadania”. Nie sposób polemizować z tym, że z oczywistych względów brak bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem i możliwości jego zbadania negatywnie wpływa na jakość świadczonych usług weterynaryjnych – mówi  Jacek Łukaszewicz, prezes KIWL.

Krzesimir Drozd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.