fbpx
Strona głównaWiadomościCOVID-19 a obowiązek szczepień zwierząt

COVID-19 a obowiązek szczepień zwierząt

Na obecną chwilę nie ma obowiązku szczepienia zwierząt przeciwko COVID-19. Ustawa o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt przewiduje jedynie obowiązek szczepienia psów powyżej trzeciego miesiąca życia przeciwko wściekliźnie. 

Posiadacze psów są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Psy poddane szczepieniu podlegają wpisowi do rejestru prowadzonego przez lekarzy weterynarii. Po przeprowadzeniu szczepienia posiadaczowi psa wydaje się zaświadczenie lub dokonuje się wpisu w paszporcie. Zaniedbanie obowiązku szczepienia podlega karze grzywny.

W przypadku wprowadzenia obowiązkowego szczepienia zwierząt przeciwko koronawirusowi można spodziewać się podobnych regulacji oraz wiążących się z tym sankcji prawnych. Na ten moment właściciele czworonogów nie są obciążeni takim obowiązkiem.

Mec. Monika Kołodziejczyk z kancelarii Krzeszewski & Partnerzy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.