Trzeci w tym roku przypadek koronawirusa na fermie norek

fot. mw

Trzecie ognisko SARS-CoV-2 wykryto w tym roku na fermie norek w Polsce. Ognisko SARS-CoV-2 stwierdzono w gospodarstwie liczącym ok. 25 tyś. norek zlokalizowanym w powiecie Nakło w woj. kujawsko-pomorskim.

– Próbki do badań w gospodarstwach pobrano w dniu 22 listopada br. w związku z realizacją badań kontrolnych zwierząt prowadzonych na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 marca 2021r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia jednostek chorobowych, sposobu prowadzenia kontroli oraz zakresu badań kontrolnych zakażeń zwierząt (Dz. U. 2021, poz.581). Zgodnie z tym  rozporządzeniem, w gospodarstwach pobrano próbki od 20 norek. W przypadku 1 zwierzęcia uzyskano wyniki dodatnie – informuje główny lekarz weterynarii.

Jak się dowiedzieliśmy w gospodarstwie, w którym stwierdzono zakażenie, zostały wdrożone wszelkie procedury zwalczania przewidziane w przypadku wystąpienia SARS-CoV-2 u norek, określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 grudnia 2020 r. w sprawie zwalczania SARS-CoV-2 u norek (Dz. U. 2020, poz. 2302 oraz Dz.U. 2021, poz.1452).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności