fbpx

Straty suszowe są wysokie, ale jak je rzetelnie oszacować?

W wielu regionach naszego kraju mamy już do czynienia z odczuwalnymi skutkami suszy. Zniszczenia w zasiewach są, ale nie można ich rzetelnie oszacować, ponieważ nadal aplikacja ,,zgłoś szkodę rolniczą’’ nie działa jak należy. Ponadto występują duże dysproporcje między wskazaniami IUNG, a szacunkami rolników.

Dlatego rolnicy z regionów najbardziej dotkniętych obecnie susza (dolnośląskie, lubuskie, zachodniopomorskie) apelują za pośrednictwem parlamentarzystów do rządzących o  podjęcie działań zmierzających do przywrócenia możliwości szacowania strat suszowych przez powoływanie komisji przez wojewodę, które jako jedyne mają możliwość stwierdzenia faktycznych ubytków w plonach bezpośrednio na polach.

Samasz loteria - baner

Producenci rolni maja nadzieje, że rozwiązanie tego problemu nastąpi niezwłocznie. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jeszcze nie zabrało głosu w tej sprawie. Urzędnicy mają dużo czasu na odpowiedź, bo całe trzy tygodnie. Niestety poszkodowani rolnicy nie mogą czekać.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.