Sfinansują zakup gruntów

Zmiany w ustawie o obrocie gruntami, które weszły w życie 30 kwietnia br. spowodowały zastój na rynku finansowania ziemi rolnej. Instytucje finansowe wycofały się z takich transakcji ze względu na ograniczoną możliwość ich zabezpieczenia. Nowelizacja ustawy, która weszła w życie w sierpniu spowodowała, że finansowanie gruntów rolnych jest ponownie dostępne w ofercie BZ WBK Leasing.

Wracamy na rynek z „Pożyczką na zakup gruntów rolnych”. Zależy nam na tym, żeby zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę szerokiej gamy inwestycji, w tym tak istotnej jak inwestycja w grunty. Ziemia rolna jest ograniczonym zasobem i dobrem poszukiwanym przez wielu rolników myślących o wzroście wydajności swoich gospodarstw. Przy wzrastającym zapotrzebowaniu na produkty rolne oraz odnotowywanym od kilku lat wzroście wydajności płodów rolnych z 1 ha, zakup gruntów rolnych stanowi najbardziej stabilną i pewną inwestycję. Od teraz znów będzie można sfinansować zakup gruntów rolnych w wygodny i nowoczesny sposób w formie pożyczki – mówi Daniel Mrozek, dyrektor ds. marketingu i wsparcia sprzedaży w BZ WBK Leasing.

W ramach oferty finansowania przez BZ WBK Leasing gruntów rolnych, klienci sektora rolnego mogą sfinansować taki zakup, przy udziale własnym już od 1%, przy czym okres finansowania może wynosić nawet 30 lat. To co jest bardzo istotne przy takim długim okresie finansowania to fakt, że oferta BZ WBK Leasing daje elastyczność w zakresie dostosowania harmonogramu spłaty do sezonowości produkcji rolnej oraz uwzględnia karencję w spłacie kapitału ułatwiając rozszerzenie skali prowadzonej działalności. Dodatkowymi atutami są niska prowizja od 1%, szybkość decyzji kredytowej oraz sprawność działania mobilnych doradców, którą BZ WBK Leasing wypracowała na przestrzeni blisko 20 lat działania na rynku finansowym.

Zarówno informacje o finansowaniu gruntów, jak i pozostałe produkty dostępne są u naszych doradców ds. agrobiznesu. Obecnie sieć liczy ponad 70 osób, które są wyspecjalizowane w obsłudze przedsiębiorców rolnych .Wiemy, że czas dla rolników jest bardzo istotny – dlatego o wiele szybciej niż w bankach jesteśmy w stanie podjąć decyzję o finansowaniu gruntów i podpisać umowę w dogodnym dla klienta miejscu. Przygotowując „Pożyczkę na zakup gruntów” kierowaliśmy się oczekiwaniami naszych klientów czyli elastycznością, bezpieczeństwem i wysoką jakością – dodaje Jacek Zwierski, dyrektor sprzedaży ds. rynku rolnego w BZ WBK Leasing.

Źródło: BZ WBK Leasing